- érdekességek -
- jó, ha tudjuk -
Linkek a témában:
Csodacsalival fogták az óriásharcsát?
Az Adács község melletti horgásztavon Tasi Róbert magyar rekord harcsát fogott. Az internetező horgászok jelentős része azonban kétkedve fogadta, hogy a gigászi halat valóban az Ultrabite nevű, csodacsaliként hirdetett hormonkészítmény segítségével kerítették-e horogra.
Halálos falat: harcsa fogta potyka
A képen látható halak nem csókolóznak: megfojtották egymást. A szenzációs felvétel a tiszaörvényi kikötőben készült, melynek üzemeltetője, Kispál András sok furcsa természeti jelenséget megélt már, de ilyen párossal még soha életében nem találkozott.
Óvakodj a törpétől!
több, mint száz éve Észak-Amerikából felelőtlenül betelepített kicsi állat, mára a horgászok egyik legádázabb ellenségévé vált, és nem csak azért mert nagyon szúrós.
Védekezés a törpeharcsák ellen
>Ebben az írásban egy olyan problémára próbálok megoldást keresni, amely nem csak a bojlis horgászatban okoz komoly fejtörést. A probléma neve: törpeharcsa. Azon horgászok életét, akik ilyen élőlények által lakott tavak, holtágak vizében keresik a halakat, gyakorta keserítik meg a kis szúrós ördögök. Szinte mindent felfalnak az állandóan éhes, mozgásban lévő halacskák.
Bevizsgálták a pangasiust (vietnámi cápaharcsa), meglepő laboreredmények
A legfrissebb élelmiszer, fmcg és kereskedelmi hírek belföldről és külföldről az fmcg szektorból. Minden FMCG - food és non food hír egy helyen, az Élelmiszer Online friss hírek rovatában. Az FMCG - Élelmiszer Food és non-food kiemelt rovatok: áruházláncok, márkák, forgalmazók, FMCG szakmai hírek, reklámok, videók, kereskedelmi hírek.
Hogyan mérjünk le egy óriásharcsát?
Mi van, ha nagyobb halat fogok, mint én vagyok?
Szolunáris naptár 2015.
A szolunáris naptárról: 1926-ban John Alden Knight az édesvízi és tengeri halak viselkedését feltételezetten befolyásoló 33 faktort vizsgált meg egyenként nagy gonddal, és vetette el azokat a faktorokat, amelyek láthatóan nem hatottak a halakra. Mindössze három faktor maradt, amelyet tovább vizsgált: a Nap, a Hold és az apály-dagály jelenség. A Nap valószínűsíthetően önmaga nem tud hatást gyakorolni a halakra, az apály-dagály jelenség az édesvízi halak esetében szintén nem jöhet számításba. Együttesen azonban mindhárom faktor hatással bírhat a tengeri és az édesvízi halakra egyaránt. Ezek alapján John Alden Knight 1936-ban jelentette meg első szolunáris táblázatát, melyet alkalmazva 200 esetből 180 alkalommal vezetett sikerre a táblázat használata.